laupäev, 10. juuni 2017

Raha säästmine - 7 nippi

Pole nii kaua arvutikaant avanud, et näppudel on juba veider klaviatuuri peal kirjutada. :D

Igaljuhul panen kirja mõned nipid, mida mina noorena kasutan raha säästmiseks, sest kahjuks mul veel kuus püsivat sissetulekut ei ole. Ma ei ole kindel, kas need nipid ka vanemate inimeste puhul töötaks, kel vaja kallimaid ja suuremaid oste teha, kuid lugada võivad kõik ja äkki ikka mõni nipp tuleb kasuks. ;)

Esimene asi, mida olen enda juures tähele pannud, et pidevalt kaardiga makstes kaob raha kiiremini käest. Näiteks kui ma tean, et mul on kaardi peal piisavalt raha, ei pööra ma üldse tähelepanu sellele numbrile, mis müüja ütleb ning maksan ära ilma, et mul oleks aimugi palju summa oli. Seega üritan alati maksta sulas, sest siis on reaalne raha näppude vahel ja on rohkem aimu, palju müüjale ulatan.

Teiseks üritan ma iga nädal koristada oma rahakott tsekkidest. Nende pealt on näha, mille peale olen kulutanud ja kui palju ning see annab võimaluse oma rahakotis kord luua, sest näiteks vahepeal ma viskan kliendikaardid suvaliselt ning hiljem ei leia neid tsekkide vahelt üles. Viimasel ajal olen rohkem öelnud, et ei soovi tsekke, sest see tegelikult ju mõttetu prügi.

Kolmandaks tegin omale õhupalli ja vanapaberi abiga rahakassa, kuhu kogun ainult 10 ja 20 sendiseid. See võib tunduda väga lapsik, kuid see töötab! Alguses ma kogusin sinna 1 ja 2 euroseid, kuid neid oli raske loovutada, sest nendega on mugav maksta ning kui need ära anda, jäi rahakott liiga "vaeseks" korraga. 10 ja 20 sendiseid ikka koguneb sularahas makstes ning need teevad rahakoti raskeks, seega neid on hea aegajalt põssasse panna. Raha koguneb küll aeglaselt aga kui põssa täis saan sendid panka viia ja kaardi peale need panna näiteks. :D

Neljandaks ma ei võta poes ostes korvi, kui otseselt õhtusöögiks või millegiks muuks pole vaja rohkem kaupa osta. Seega saan osta ainult nii palju kui kätte mahub ja rohkem pole vaja. See väldib ka seda, et poes kogu kupatus liiga palju maksma läheks.

Viiendaks mõtlen sellele, kus on kõige odavam. Olen tähele pannud, et kuigi Konsum on odavam kui näiteks Rimi, siis Tartus kesklinnas Kvartali Konsumis on mõned hinnad näitaks kallimad kui isegi teistes Konsumites ja selle asemel suundun Kaubamajja(mida peetakse kõige kallimaks) või Rimisse, mis asub seal samas ligidal.

Kuuendaks mõtlen oma suuremad ostud põhjalikult läbi. Kui tekib mingi mõte, siis ootan näiteks kaks nädalat ning kui jätkuvalt on suur soov, ostan asja ära. Näiteks nii ostsin endale hiljuti rula, mille ostmise mõte oli mul peaaegu kuu aega peas olnud.

Seitsmendaks käisin ma mingi aeg koolist/töölt bussiga otse koju, sest siis polnud mul võimalust linnas poodides emotsioonioste teha. Praegu mul pole seda võimalust, sest kool asub südalinnas ning bussile minekuks on vaja ikkagi poodidest mööda minna (loe:läbi minna).

Loodan, et siia said kirja kõik nipid, mida ma ise kasutan. Lisan hiljem juurde, kui midagi meelde peaks tulema! :)

Nautige ilma, kuniks veel soe on! :D

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar